Bogdan Smolira Radca Prawny i Doradca Restrukturyzacyjny Szczecin

doradca-restrukturyzacyjny-szczecin.jpeg

Jestem radcą prawnym wpisanym na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie oraz doradcą restrukturyzacyjnym. Prowadzę własną kancelarię w centrum Szczecina.

Specjalizuję się w pomocy dłużnikom i oddłużaniu, restrukturyzacji zadłużonych firm, sprawach z umów kredytów i pożyczek [frankowicze i hipoteki], upadłości konsumenckiej oraz prawie biznesu i odszkodowaniach.

Działalność prawniczą w ramach kancelarii prawnej rozpocząłem w 2011 roku. Obecnie prowadzę kancelarie radcy prawnego i doradcy restrukturyzacyjnego w 3 miastach. Tak jak każdy radca prawny i adwokat ze Szczecina reprezentuję klientów przed sądami w Szczecinie i innych miastach województwa zachodniopomorskiego.

W ramach swojej praktyki skupiam się na wąskiej specjalizacji prawniczej, która obejmuje prawo niewypłacalności, ochronę dłużników i usługi oddłużeniowe. Moje działania obejmują m.in. spory z bankami z umów kredytów i pożyczek, w tym frankowych i hipotecznych, ochronę majątku, postępowania upadłościowe [upadłość konsumencka Szczecin]. Dużą część mojego czasu angażuje wsparcie firm w kryzysie - wdrażanie procedur naprawczych i restrukturyzacyjnych oraz przywracanie płynności finansowej w przedsiębiorstwach.

Jako prawnik zakorzeniony w biznesie i doświadczony menadżer prowadzę stałą obsługę prawną firm. Jako doradca restrukturyzacyjny Szczecin natomiast posiadam uprawnienia do ustanowienia mnie zarządcą i nadzorcą w przedsiębiorstwach.​ Będąc doradcą restrukturyzacyjnym ze Szczecina prowadzę postępowania restrukturyzacyjne firm i przedsiębiorców ze Szczecina, chroniąc ich przed utratą majątku i bankructwem. W postępowaniach upadłościowych występuję także w roli syndyka masy upadłościowej. Uprawnienia doradcy restrukturyzacyjnego Szczecin są gwarancją wiedzy eksperckiej z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.

Aerial view of Chrobry Shafts, called Waly Chrobrego, moored ships and castle like buildin

Radca Prawny Szczecin

Jako radca prawny ze Szczecina świadczę pomoc prawną zarówno na rzecz przedsiębiorców i klientów indywidualnych. W ramach wykonywanych usług udzielam porad prawnych i konsultacji oraz sporządzam opinie prawne i dokumenty. Każdy radca prawny tak samo jak adwokat występuje przed sądami, urzędami, w tym prokuraturą, policją i komornikiem w charakterze pełnomocnika i obrońcy. Ponadto radca prawny Szczecin może być pełnomocnikiem we wszelkich czynnościach pozasądowych. Radcy prawni są specjalistami prawa gospodarczego, a tym samym świadczą profesjonalną obsługę prawną przedsiębiorców oraz spółek. Zajmują się również redagowaniem, analizą i wykładnią umów. Jako profesjonalni prawnicy uczestniczą przy mediacjach i negocjacjach w imieniu albo obok swoich klientów. Wszystkie wymienione czynności świadczy moja kancelaria radcy prawnego w Szczecinie.

Prawnik Szczecin

Tylko radcy prawni Szczecin i adwokaci Szczecin zajmują się zawodowo pomocą prawną jako profesjonalni prawnicy w naszym mieście. Warto więc szukać pomocy prawnej w kancelariach radców prawnych i kancelariach adwokatów. Każdy z wymienionych prawników posiada takie same uprawnienia do świadczenia usług prawnych.

Jako uprawniony radca prawny i doświadczony prawnik w Szczecinie w swojej kancelarii radcy prawnego i doradcy restrukturyzacyjnego gwarantuję usługi prawne najwyższej jakości, zgodne z najwyższymi standardami zawodu radcy prawnego. Moja wieloletnia praktyka w zawodzie prawnika w Szczecinie i wąska specjalizacja są kluczem skutecznego działania. Tytuł doradcy restrukturyzacyjnego natomiast przekłada się na wiedzę ekspercką z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.

Adwokat Szczecin

W ramach pomocy prawnej w mojej kancelarii radcy prawnego w Szczecinie pełni dyżury również adwokat Szczecin, który prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką. Stanowi to dodatkowe wsparcie mojej działalności prawniczej z zakresu dziedzin prawa, których nie prowadzę na co dzień osobiście. Kancelaria Adwokacka Szczecin zajmuje się przede wszystkim zagadnieniami prawa karnego oraz cywilnego. Tym samym w mojej działalności radcy prawnego w Szczecinie mogę zapewnić kompleksową pomoc prawną niemalże wszystkim klientom zamieszkałym w Szczecnie i okolicach. Mimo dużej konkurencyjności adwokatów ze Szczecina na lokalnym rynku wciąż jest zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych prawników i kancelarie adwokackie. W związku z tym konieczne jest umożliwienie moim klientom dostępu do usługi adwokackiej na najwyższym poziomie pod jednym adresem.

Restructuring word cloud.jpg

Doradca restrukturyzacyjny Szczecin

​Doradca restrukturyzacyjny Szczecin jest ekspertem w prowadzeniu restrukturyzacji zadłużenia firm borykających się z utratą płynności finansowej. Dzięki wiedzy z zakresu prawa, ekonomii, finansów i zarządzania skutecznie wdraża procedury restrukturyzacyjne w przedsiębiorstwach. Skutkiem przeprowadzonych działań restrukturyzacyjnych jest przywrócenie płynności finansowej w firmie, utrzymanie jej na rynku i uniknięcie upadłości. Nierzadko doradców restrukturyzacyjnych nazywa się lekarzami przedsiębiorstw.

Audyt prawny i ekonomiczny funkcjonowania przedsiębiorstwa pozwala przygotować plan restrukturyzacyjny, który jest podstawą prowadzenia postępowania restrukturyzacyjnego. Plan restrukturyzacyjny stanowi analizę przyczyn powstania zadłużenia w firmie i szczegółowy harmonogram naprawczy przedsiębiorstwa. Jeśli doradcę restrukturyzacyjnego możemy nazwać lekarzem firm to plan restrukturyzacyjny jest diagnozą choroby i receptą na uzdrowienie przedsiębiorstwa.

radca-prawny-szczecin_edited.jpg

Kancelaria radcy prawnego Szczecin i doradcy restrukturyzacyjnego w Szczecinie

Moja kancelaria mieści się w samym centrum Szczecina przy ul. Zbożowej 4A/2 - budynek Lastadia, I piętro. Spotkania z doradcą restrukturyzacyjnym i radcą prawnym w szczecińskiej kancelarii radcy prawnego i doradcy restrukturyzacyjnego należy umawiać z wyprzedzeniem. Umówić wizytę albo skontaktować się możesz telefonicznie, emailowo albo poprzez formularz kontaktowy. Jako radca prawny i doradca restrukturyzacyjny w mieście Szczecin pozostaję do Twojej dyspozycji.

Radca Prawny i Doradca Restrukturyzacyjny - Bogdan Smolira Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego

ul. Zbożowa 4A/2

70 - 653 Szczecin

tel: 690 966 900

email: kancelaria@smolira.pl

Godziny otwarcia:

Pon. - Pt. 09:00 - 17:00

Formularz kontaktowy

Dziękujemy za przesłanie!

Specjalizacja prawnicza mojej kancelarii
nadaje jej niszowy, butikowy charakter


Siłą kancelarii radcy prawnego i doradcy restrukturyzacyjnego jest specjalizacja i ukierunkowanie na usługi prawne w określonych dziedzinach prawa. Głównymi obszarami zainteresowań i większości przyjmowanych przez kancelarię zleceń są sprawy dotyczące zadłużenia i niewypłacalności, w tym ochrony majątku przed egzekucją, oddłużania nieruchomości, upadłości konsumenckiej, sporów sądowych z bankami i funduszami (pożyczki, kredyty, frankowicze), restrukturyzacji podmiotów i przedsiębiorstw, kompleksowej obsługi prawnej biznesu oraz dochodzenia odszkodowań i zadośćuczynień.  W tych dziedzinach oferuję wiedzę ekspercką i bogate doświadczenie poparte przeprowadzeniem z sukcesem wielu spraw.